Puan Ver
1
Puan Ver

Gönderideki gibi ilişkiler nasıl evrimleşiyor?

Diğer nesiller bu davranışı nasıl kazanıyor? Bu davranış nesilden nesile aktarılıyor mu?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Buna "Simbiyotik İlişki" deniliyor, iki tarafta kazançlı çıkıyor ve doğal olarak aralarında bir ilişki oluyor.

Biyolojide birbirine muhtaç yaşama zorunluluğu, psikolojide birbirine ters tutum ve davranışlarla birbirini tamamlayan ilişki biçimidir.iyi-kötü, hasta-bakıcı gibi düşün.Mesela arı ve çiçek ilişkisi gibi, arı protein için çiçekteki polenleri, enerji için ise nektarları alır, çiçekde arı sayesinde polenleri çiçekten çiçeğe taşıyarak üremesini sağlar iki taraflı ilişki işte.Tarihteki mütekabiliyet gibi.

Teşekkür Et
0

Kaynaklar

  1. Ekşi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Pek az insan, Evren'deki materyal tozun içinde yüzdüğü boşluğun enginliğinin farkındadır.”
H. G. Wells
Geri Bildirim Gönder