Puan Ver
0
Puan Ver

Gerçekten de küresel ısınma artık geri alınamayacak raddeye çoktan geldi mi?

Sizce kuzeye olacak göçler ne zaman başlayacak?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Şahsen şu anda geri alınamayacak duruma geldiğini düşünmüyorum. Ancak bu durumdan da tamamen kurtulabileceğimizi düşünmüyorum. Her türlü belli başlı etkilerini uzun yıllar(belkide sonsuza kadar)göreceğiz.Ne şükür ki ülkeler bu konuda eskisi gibi sözde çalışmalardansa CİDDİ çalışmalar ve hedeflerde bulunuyorlar. İskandinav ülkeleri kendi enerjisinin şu anda %50 sini üretmektedir ve 2030'da %100'ün üstünde üretimde bulunmayı düşünüyorlar. Her şey böyle rayına oturmaya başlasa da dünyanın ve insanlığın bu badireyi atlatabilmesi için geçmesi gereken son engel ''Uzak Doğu Ağır Sanayi Üretim Teknolojileridir''.Çünkü uzak doğunun üretim kalitesi gün geçtikçe artsa da üretim ortamında,nakliyede,dağıtımda harcanan yakıt fosil yakıtlardır. İnsanoğlu üretimi zedelemeden bu pazarı da temiz kılabilirse insanoğlu kalıcı yaralarla kurtulabilecektir.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer ki bir yetişkinseniz ve bilimsel gerçekleri kabul etmek istemiyorsanız, peki, öyle olsun. Ama lütfen çocuklarımızın gerçekleri öğrenmesinin ve onlardan kendi sonuçlarını çıkarmasının önüne geçmeyin!”
Bill Nye
Geri Bildirim Gönder