Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Orhan Kabakçı
Orhan Kabakçı
2,048 UP
Üye
4

Gerçek hayatta Batman olunabilir mi?

yani bu olayın gerçekte mümkün olma olasılığı var mıdır
662 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Görkem Öge
Sinema yazarı

Batman, süpergüçlere sahip olmayan bir kahraman. O nedenle, teorik olarak Batman olmak mümkün.

Ancak Batman özelinde düşünürsek, çok fazla özelliğin bir kişide toplanması gerekeli ki bu çok zor.

Tüm Reklamları Kapat

Hem sınırsız ölçekte zengin olacaksınız. Hem gerek zihinsel gerek fiziksel olarak yüksek seviyede sağlıklı, güçlü, dayanıklı, eğitimli bir kişi olacaksınız. Hem zenginliğin ve günümüz modern yaşamının keyiflerinde gözünüz olmayacak ve bu sayede hem dövüş, gizlenme, takip, suçlu arama/araştırma gibi çeşitli alanlarda yüksek seviyede eğitim alma iradesini göstermiş olacaksınız ve bunlarda çok iyi olacaksınız. Hem de sokaklarda suçlu kovalamak için yeterli bir içsel motivasyonunuz olacak. Örneğin anne ve babanızın gözünüzün önünde öldürülmüş olacak. Varlık içinde yaşamış olacaksınız ama bu yaşam acı ile, özlem ile, yalnızlık ve kırgınlık dolu geçmiş olacak. Hayattaki tek dostunuz ve destekçiniz evinizin baş hizmetlisi olacak. Ve elbette tüm bu bileşenlere ek olarak cesur, korkusuz, cüretkâr biri olacaksınız.

Ve en kötüsü, tüm bunlara sahip olup, bir kahraman olmayı seçip bunu başaracaksınız ama aslında boş bir amaç peşinde koştuğunuzu, amacınıza asla ulaşamayacağınızı çünkü aslında sahip olduğunuz motivasyonun başından hatalı olduğunu da fark etmeyecek kadar da kör ve hedefsiz olacaksınız. Aslında tüm bu çabanın, intikam olduğunu fark etmeyeceksiniz. Kendi iç intikam dürtünüz ve kişisel mücadeleniz sebebiyle sevdiklerinizi kaybedeceksiniz, istediğiniz kadar suçlu avlayın karşınıza daha ürkütücü suçlular gelecek ve siz ilerlediğiniz yol boyunca korumaya çalıştığınız her şeyi yıkıma uğratacak ve sağladığınız faydadan çok daha fazla zarara sebep olacaksınız.

Tüm Reklamları Kapat

Tüm bunlar tek bir bedende ve iki kimlikte toplanabilir mi?

Mümkün. Ama bence zor.

Umarım açıklayıcı olmuştur... Sağlıcakla...

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
5
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Süper Askerler: İnsanlar, Diğer Maymunlar ile Çiftleşebilir mi?
Süper Askerler: İnsanlar, Diğer Maymunlar ile Çiftleşebilir mi?
Bir Beyin Cerrahının Gözünden BEYNİN İÇİ! | Mehmet Çağlar Berk (Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi)
Bir Beyin Cerrahının Gözünden BEYNİN İÇİ! | Mehmet Çağlar Berk (Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi)
Hastalıklar Ne Zaman Bitecek?
Hastalıklar Ne Zaman Bitecek?
Interstellar'daki Karadelik, Neden Gerçeğine Benzemiyor?
Interstellar'daki Karadelik, Neden Gerçeğine Benzemiyor?
*Dıştan* Yanmalı Sterling Motoru Nasıl Çalışıyor?
*Dıştan* Yanmalı Sterling Motoru Nasıl Çalışıyor?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close