Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Genler ölümsüz müdür?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

DNA ölümsüz değildir dolaylı olarak GENLER de ölümsüz değildir.

Genler sürekli gelişir ve değişir. DNA her zaman yok edilir ve yeniden inşa edilir ve değiştirilir. DNA'nın yapı taşları, birbirinin kopyası olan yeni DNA lar oluşturur. DNA'nın sürekli yenilenmesi çeşitlilikler ve hatalar ortaya çıkarır, böylece DNA'da kodlanan genler değişir.

Hiçbir şey aynı kalmaz, her şey evrim geçirmektedir. Ve doğa ölümsüzlüğü önemsemez.Doğanın bir bilinci yoktur, ancak doğada bulunan her şey organizmanıza saldırıyor çünkü kendi amacınız için yaptığınız yapı taşlarını(DNA) kullanmak istiyor. Siz öldüğünüzde doğa için bir kaynak durumuna düşersiniz

.Öldüğünüzde doğa vücudunuzdaki her atomu başka bir şey için yeniden kullanmaya çalışacaktır. Vücudunuz, dokularınız, hücreleriniz, genleriniz ve DNA nız parçalanır ve yeniden kullanılır.

Ama Dna nızı dışarıdan izole(bozulmayacak bir ortamda) bir yerde saklarsanız dnanız ölümsüz olabilir

(Konuyla alakalı bilimsel kaynak bulamadığımdan dolayı yukarıdakiler benim kişisel düşüncemden ibaret)

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“...ama ben biliyorum ki Dünya küreseldir. Çünkü ben, Dünya'nın Ay üzerindeki gölgesinin şeklini gördüm.”
Ferdinand Magellan
Geri Bildirim Gönder