Puan Ver
2
Puan Ver

Genetik algoritmalar üzerinde çalışmak istiyorum. Nereden ve nasıl başlamalıyım?

1
Anonim 2
1 Cevap
Genetik Algoritmalar'ın farklı alanlarda çok çeşitli kullanımlarını görsek de, genel olarak optimizasyon konusu altında geçtiği için öncelikle 'optimizasyon' konusu hakkında temel bilgileri araştırmanı öneririm. Örn. Prof. Dr. Derviş Karaboğa'nın 'Yapay Zeka Optimizasyon Algoritmaları' kitabına göz atabilirsin. Konuyla ilgili hem teorik hem de pratik kısımlar; ek olarak Derviş hocanın kendi çalışmalarıyla sağladığı katkılar yalın ve herkesçe anlaşılabilir bir şekilde anlatılıyor.
0

Kaynaklar

  1. Yapay Zeka Optimizasyon Algoritmaları
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, bir şeyleri bulma işidir. Bu açıdan tarih, bir bilimdir.”
Robin G. Collingwood
Geri Bildirim Gönder