Puan Ver
1
Puan Ver

Genelde dinozorların kitlesel yok oluşundan sonra sürüngen krallığının yıkıldığını ve memelilerinin yükselişinden bahsedilir bu doğru bir tespit midir?

Diğer sorum ise sığmadı oraya buraya yazayım dinozorlar yaşarken hiçbir memeli canlı onlar ile beraber yaşamadı mı?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Merhabalar,

Evet,bu doğru bir tespittir.Büyük sürüngenlerin kitlesel yok oluşundan sonra nispeten daha küçük vücutlara ve daha az besin ihtiyacına sahip olan memelilerin devri başlamıştır.

Evet,dinozorlarla memeliler dönem dönem beraber yaşamışlardır.Memeliler sürüngenlerin bir alt sınıfı değillerdir.Sincap büyüklüğündeki memelilerle beraber yaşamışlardır ancak çok büyük ve güçlü olduklarından dolayı dominant olamamışlardır.Ancak dinozorlar yok olduktan sonra memelilerin varlıkları şahlanmıştır.(Aynı zamanda bizlerin(insanların)ata canlılarıdır.)

Favorilerime Ekle
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Aptalca bir şeyi elli milyon kişi de söylese, o şey hala aptalcadır.”
Anatole France
Geri Bildirim Gönder