Puan Ver
1
Puan Ver

Fizik mi bilgisayar mühendisliği mi?

Arkadaşlar ikiside benim ilgi duyduğum alanla ilgili meslekler çok zorlanıyorum lütfen yardım edin.

3
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
3 Cevap

Şahsi olarak bilgisayar mühendisliğini daha uygun görüyorum hem neden birini seçince diğerini bırakmak zorundaymışsın gibi düşünüyorsun ki bilgisayar mühendisi olunca yapabileceklerin sadece internet sitesi tasarlamak,oyun yapmak v.b şeyler değil aynı zamanda fizikle uğraşıp fizik problemlerine uygun algoritmalar ,insan beyninin çözemeyeceği karmaşıklıkta fizik denklemlerini çözebilecek yapay zekalar,evrenin başlangıcını simüle edip bu zamana kadar çözülememiş soru işaretlerini çözen sistemler geliştirebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=ynsOS-mzmEY Çağrı Hezarfenimizin :) dediği gibi artık dünyanın tek bir alanda uzmanlaşmış değil her konuda bilgi ve tecrübe sahibi insanlara ihtiyacı var. Umarım hayatında doğru kararlar verirsin.

Favorilerime Ekle
3

Herhangi bir bölüm ile fizik arasında kaldıysan, senin için doğrusu diğer bölümü okumak olacaktır. Fizik kadar dallı budaklı ve zorlu bölümler ancak tek tercih yazılırsa okunması gereken bölümler.

Önemli olan ne istediğine karar vermek. İki tercihin de riskleri var.

Favorilerime Ekle
0

Her ikisininde iş olanakları çok geniş dolayısıyla burada asıl önemli olan şey senin için iyi bir meslek edinme isteği mi? yoksa bilimle uğraşma isteğimi? eğer aradığın şey meslek sahibi olmaksa bilgisayar mühendisliğini öneririm yok ben kendimi bilime adamak istiyorum diyorsan fiziğe yönelmen daha uygun olacaktır

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünyanın en büyük problemi, aptallar ve fanatiklerin kendilerinden çok emin olması; bilgelerin ise fazlasıyla şüphe ile dolu olmasıdır.”
Bertrand Russell
Geri Bildirim Gönder