Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Emi Jung
Üye
2

Fizik ile alakalı tartışma sorusu ne olabilir?

Fizik dersinde üzerinde tartışabileceğim bir soru seçip sunum yapmam lazım. Öneriler var mı? Mesela şunlar gibi: 1. Uzay kolonizasyonu - Dünya'daki yaşama gerçek bir alternatif mi? Siyasi ve fiziksel faktörlerin tartışılması. 2. Nükleer enerjinin gelişimi insanlık için bir tehlike mi, değil mi? 3. Nükleer füzyon - geleceğin enerji üretimi mi?
280 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
İrem Kaplan
İrem Kaplan
107K UP
Kişisel deneyimlerim ve bakış açım

Üçünden birini seçeceksek Nükleer Füzyon - Geleceğin Enerji Üretimi konusu hem çok güncel, hem ilgi çekici hem de bence geniş bir alan. Enerjinin neye harcanacağı vs çok genişlyebilir o yüzden de tartışma potansiyeline sahip. Bu konuda, nükleer füzyonun potansiyel avantajları, teknolojik zorluklar, güvenlik endişeleri, çevresel etkiler ve enerji sektöründeki etkileri gibi birçok önemli konular üzerinde de durabilirsin yine bu konular da derinlemesine bir tartışma ortamı sunar. Sunumunu tartışarak en azından sorular yönelterek, fikir isteyerek yapmak daha interaktif kılar.

Ayrıca, nükleer füzyonun gerçekleştirilebilirliği, şu anda enerji üretiminde kullanılan diğer yöntemlerle karşılaştırılması ve toplum üzerindeki potansiyel etkileri gibi alt konuları da ele alabilirsin. İşte dediğim gibi konular geniş.

Eğer bu seçenekler örnek ise bahsettiğim alt konular da başlı başına bir sunum konusu olabilir. Geniş değil de detaylı bir sunum yaparsın. Ben sana benzer ama farklı bir konu önerisi de vereyim. Kuantum Bilgisayarlar. Klasik bilgisayar sistemlerine göre kuantum bilgisayarlar, problem çözme kapasitesinde çığır açan bir potansiyele sahipmiş. Ben de geçenlerde öğrenmiştim. Ama kuantum bilgisayarların güvenliği ve etik sorunları olabilir ki bence var. Bu teknolojinin ilerlemesi insanlığa nasıl bir gelecek vaat ediyor ve bu gelişmelerin dünya çapında nasıl etkileri olabilir? Siber güvenlik ve etik nasıl sağlanmalı gibi kısımlara da değinerek biraz daha sosyal bir konuyu ele alabilirsin.

Tüm Reklamları Kapat

Sunumu kime yapacağın da önemli bu yüzden farklı alanlardan örnekler verdim. Süre de önemli, basit bir konuyu esnetebilirsin belki ama büyük yaş grubu ve fizikçi bir insan o esneklikten hoşlanmaz, bilgi ister. O yüzden fikirler benden, seçim senden. Umarım işine yarar. Bol şans...

3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close