Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Mr.Baran Çakmak
Mr.Baran Çakmak
1,409 UP
Üye
1

Finansal özgürlüğümüzü nasıl elde edebiliriz?

Arkadaşlar bu hepimizi ilgilendiren bir soru bence özgürlüğümüz hayatımızı geleceğimizi ilgilendiriyor. Hayatımız Kısa en hızlı ve en mantıklı adımlar nelerdir finansal özgürlük için ?
500 görüntülenme
  • Soruyu Takip Et
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Cevap
Aykhan Imanov
Aykhan Imanov
28K UP
Ilgi alanı

Finansal özgürlük, kişinin gelirinin giderlerini karşıladığı ve yatırım yaparak pasif gelir elde ettiği bir durumdur. Bu hedefe ulaşmak için aşağıdaki adımlar faydalı olabilir:

Harcamalarınızı azaltın: Gelirinizi artırmanın yanı sıra harcamalarınızı azaltmak da finansal özgürlüğe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, gereksiz harcamalardan kaçının ve bütçenizi dikkatli bir şekilde yönetin.

Tüm Reklamları Kapat

Tasarruf edin: Düzenli olarak tasarruf etmek, gelecekteki yatırım fırsatlarına hazırlıklı olmanıza yardımcı olur. Her ay belirli bir miktarı tasarruf etmeye çalışın.

Yatırım yapın: Finansal özgürlüğe ulaşmak için yatırım yapmak önemlidir. Farklı yatırım seçeneklerini araştırın ve bütçenize uygun olanlara yatırım yapın. Bu yatırımlar, pasif gelir elde etmenize ve finansal özgürlüğünüze ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Tüm Reklamları Kapat

Kendinizi eğitin: Finansal okuryazarlık, finansal özgürlüğe ulaşmanın önemli bir parçasıdır. Kendinizi finansal konularda eğitin ve yatırım yapma stratejileri hakkında bilgi edinin.

Sabırlı olun: Finansal özgürlüğe ulaşmak zaman alabilir. Sabırlı olun ve hedeflerinize ulaşmak için uzun vadeli bir plan yapın.

Bu adımları takip ederek, finansal özgürlüğünüze ulaşabilir ve geleceğinizi daha iyi bir şekilde planlayabilirsiniz.[1]

Kaynaklar

  1. A. Chatterjee. Financial Freedom: Simple 9 Steps To Achieve It. (31 Ocak 2023). Alındığı Tarih: 21 Mart 2023. Alındığı Yer: ET Money Learn | Arşiv Bağlantısı
1
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Cevap
je vole
je vole
4,791 UP
Kendi düşüncem

Öncelikle hangi alanlara ilgin olduğunu belirlemen gerekiyor. Daha sonra bu alanlarla ilgili harekete geçmen gerekiyor. Herhangi bir alana ilgin olup olmadığını bilmiyorsan ya da sadece finansal olarak güçlü olmak istiyorsan yeteneklerinin neler olduğunu bir düşün derim.

Kendi alanıma göre bazı iş fikirleri olarak;

Tüm Reklamları Kapat

Biliyorsunuz ki oyunlar çok fazla kazandırıyor. Oyun yapabilirsin. Öncelikle tabii ki hemen çok büyük bir oyun fikriyle mükemmel bir oyun yapamazsın ama önce küçük oyunlarla kendini geliştirebilirsin. Bunun için de programlama dili öğrenmen şart olacaktır. Bu konuda iyiysen bir kaç kişiyle birlikte bir oyun tasarlayabilirsiniz.

Oyunun programlama kısmını yapamayabilirsin. O halde yeteneğin var ise modelleme kısmını sen yapabilirsin. Oyunlarını modelleyecek birilerini arayan insanlar var.

Tüm Reklamları Kapat

Yazılımla da ilgilenebilirsin. Veya web sitesi tasarlayabilirsin.

Yapay zeka ile ilgilenip kendini geliştirebilirsin.

3
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Umut: Her Şey Çok Güzel Olacak mı?
Umut: Her Şey Çok Güzel Olacak mı?
Araba Tekerleği Yuvarlak Olmak Zorunda mı? Üçgen Tekerlek Mümkün mü?
Araba Tekerleği Yuvarlak Olmak Zorunda mı? Üçgen Tekerlek Mümkün mü?
Bazen Kalbinize Bıçak Saplanmış Gibi Bir Ağrı Hissediyor musunuz?
Bazen Kalbinize Bıçak Saplanmış Gibi Bir Ağrı Hissediyor musunuz?
Bir Diyetin Zırva Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
Bir Diyetin Zırva Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
Yazın Cereyanda (Soğuk Hava Akıntısında) Kalmak Sizi Hasta Eder mi?
Yazın Cereyanda (Soğuk Hava Akıntısında) Kalmak Sizi Hasta Eder mi?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close