Puan Ver
1
Puan Ver

Evrimin bir amacı var mıdır?

1
Cemre Bulut 1
1 Cevap

Evrimin "şu primatları evrimleştirip insana çevireyim" veya "tavuskuşlarına şöyle güzel bir kuyruk vereyim" gibi bir gayesi yoktur. Zaten evrim dediğimiz olgunun bir bilinci de yoktur. Evrim hayatta kalıp üreyen canlıların avantajlı genlerini sonraki nesillere aktarılması ve zaman içerisinde bu avantajlı genlerin popülasyonda yayılmasıdır. Umarım bilgileri doğru aktarabilmişimdir.

1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Evrimin bilinçsiz bir süreç olduğu ve doğal seçilimin hayatta kalma ve üremede başarılı olmayı sağlayan genleri "kayırması".
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Okunmayan bir hikaye, hikaye değildir; odun artığı üzerindeki ufak siyah çiziktirmelerden ibarettir. Bir hikayeyi hikaye yapan okurudur, okunmasıdır.”
Ursula K. Le Guin
Geri Bildirim Gönder