Puan Ver
1
Puan Ver

Evrimin bir amacı var mıdır?

1
Cemre Bulut 1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Evrimin "şu primatları evrimleştirip insana çevireyim" veya "tavuskuşlarına şöyle güzel bir kuyruk vereyim" gibi bir gayesi yoktur. Zaten evrim dediğimiz olgunun bir bilinci de yoktur. Evrim hayatta kalıp üreyen canlıların avantajlı genlerini sonraki nesillere aktarılması ve zaman içerisinde bu avantajlı genlerin popülasyonda yayılmasıdır. Umarım bilgileri doğru aktarabilmişimdir.

Teşekkür
2

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Evrimin bilinçsiz bir süreç olduğu ve doğal seçilimin hayatta kalma ve üremede başarılı olmayı sağlayan genleri "kayırması".
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dinozorların soyu tükendi, çünkü bir uzay programları yoktu. Eğer biz insanların da soyu aynı nedenle tükenecek olursa, hak etmişiz demektir.”
Larry Niven
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder