Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
11
Puan Ver

Evrimi ogrenmeye nasil baslamaliyim? Kitap onerilerine baktim ve bazilarini listeme ekledim,fakat bazilari butcemi asiyor. Temeli nasil atmali?

Biyoloji bilgim de çok zayif. Ne yapacağim? Okuyarak oğrenmek istiyorum evrimi. Lutfen biyoloji ve evrim konusunda sifir birine nasil bir yol izlemesi gerektiğine yardimci olun.

3
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip (2)
Paylaş
3 Cevap

İlk olarak evrim ağacındaki yazı dizilerinden "Evrime Giriş" konulu yazıları okuyabilirsin. İstersen Tüm biyoloji alanındaki yazı dizilerini de okuyabilirsin. Evrim hakkında videolar belgeseller arayarak bulabilirsin.

 • Kitap önerilerine gelecek olursak;
 • Gen Bencildir - Richard Dawkins
 • İnsanın Türeyişi - Charles Darwin
 • Türlerin Kökeni - Charles Darwin
 • Evrim Kuramı ve Mekanizmaları, Çağrı Mert Bakırcı
 • Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı, Çağrı Mert Bakırcı
 • Ataların Hikayesi, Richard Dawkins
 • Tanrı Yanılgısı, Richard Dawkins
 • Kör Saatçi - Richard Dawkins
 • Sapiens: Hayvanlardan Tanrılara İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi
 • Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi

...ve daha fazlasını araştırarak bulabilirsiniz ama bunlar şuan yeterlidir diye düşünüyorum :)

Eğer cevabınıza yardımcı olduysa fotoğrafın altındaki yukarı ok tuşuna basarak ve teşekkür butonuna basarak bana destek olabilirsiniz. Bilim ile kalın...

Teşekkür (1)
Paylaş
5

Kaynaklar

 1. D&R
 2. KitapYurdu
 3. BKM

Merhabalar,

Bazı sitelerden kitapların pdf'ini indirebilirsiniz. Örneğin "Türlerin Kökeni" kitabının pdf'ini bulabileceğiniz siteyi kaynak kısmına ekleyeceğim. Oradan kitap araştırması yapabilirsiniz. Tabi ki sadece kitap okumak zorunda değilsiniz. Konuyla ilgili araştırma yazıları ve makaleler de okuyabilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

 1. Pdfdrive

Bence kitap önemli ama şart değil. Bunun gibi sitelerdeki yazıları toplayıp grupladıktan sonra okumak iyi bir fikir bence. Ben öyle yapıyorum . Ama Türlerin Kökeni'nin resimli özeti , Evrim Neden Gerçektir ve meşhur Sapiens'i okuyabilirsin.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

 1. Kitap Yurdu
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tüm medeniyetler için iki olasılık vardır: Ya uzaya gidecekler, ya yok olacaklar.”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder