Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Evrim başlığı altında günümüz kötülükleri?

Samimi olarak söylemem gerekirse bende biraz melankoli var, günümüzün çıkarcı, mobbing, görgüsüzlük davranışları sergileyen insanları anlayamıyorum.

1
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap
Kabul Edilen Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Dünyadaki kötülüklerin bir kısmı (o kısım ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun), her zaman davranışımızın geçtiği ortamdan doğan hatadan ve ortamdan bağımsız davranışımızın analizinin hatasından kaynaklanır. Bunları es geçerek bu kötülükleri hiçbir şekilde anlayamayız çünkü bir kere davranışlarımızın değerlendirmesi yapılsaydı bunlara göre yapmak zorunda kalırdık. Toplum dışında yaşamak, toplum içinde yaşamaya kıyasla daha zorlu bir görev çünkü insan ihtiyaçlarının ve hayatındaki başka bir sürü motifin kölesidir. O motifler ve ihtiyaçlarımız yüzünden toplu halde yaşadık ve yaşıyoruz. Bu benim mantığım ve gördüklerimden çıkardığım sonuçlardır ve daha iyi bir cevap için daha ayrıntılı bir soru sormanı rica ederim

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Diğer maymunları yalnızca anlarsak, umursarız. Yalnızca umursarsak, yardım ederiz. Yalnızca yardım edersek, kurtulabilirler.”
Jane Goodall
Geri Bildirim Gönder