Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
İsmail Semi Çankal
Üye
0

Evrim Ağacı'na makale yazmak için şartlar nedir? Şart var mıdır?

Bende bir makale yazmak istiyorum ama açıkcası yargılanacağımdan çekiniyorum. "Ya yanlışlık yaparsam?" diye fikirler dolaşıyor aklımda.
260 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Çınar Civan
Evrim Ağacı Editörü

Merhaba,

Evrim Ağacı'nda şartları ve kuralları karşılayan herkes makale yayımlayabilir. Ancak, bu şartları ve kuraları tam anlamıyla eksiksiz bir şekilde karşılamış olması gerekmektedir. Evrim Ağacı'nda makale yayımlamadan önce izlemeniz gereken aşamalar burada anlatılmıştır. Bütün içerikler Evrim Ağacı Yazılı İçerik Kuralları kapsamında değerlendirilir ve incelenir. Bu kurallar editörler tarafından tam anlamıyla eksiksiz bir şekilde uygulanmaktadır. Bu da Evrim Ağacı'nda yayımlanan içeriklerin bilimsel değerini korumak için çok önemlidir. Kurallara uyduğunuzu ve şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız pilot içeriğinizi buradan editör denetimine gönderebilirsiniz.

Pilot içeriğiniz, Evrim Ağacı Yayın Ekibi'nden alanı olan editör tarafından denetime alınacaktır. İçeriğiniz pek çok yönden (örneğin; bilimsellik, formata uygunluk ve konu kapsamı) incelendikten sonra size geri dönüş yapılacaktır. İçeriğiniz düzenlemeler yapmanız üzere size geri gönderilebilir, reddedilebilir veya blog olarak yayına alınabilir. Kurallara ve formata uygun bir içerik oluşturduğunuzdan tam anlamıyla emin olmamız durumunda içeriğinizi doğrudan yayına da alabiliriz (bu, ilk defa içerik gönderen yazarlar için nadir bir durumdur).

Tüm Reklamları Kapat

Şunu biliniz; intihal gibi asla kabul edilemeyecek, açık bir şekilde emek hırsızlığı ve bilimsel etiğe aykırı durumlarda bulunmadığınız sürece içeriğiniz yüzünden hiçbir editör sizi yargılamayacaktır. Alacağınız geri dönüşlerin hepsi içeriğinizi geliştirmeniz yönünde olacaktır.

Evrim Ağacı içerikleri hakkındaki sorularınız, fikirleriniz ve destek talepleriniz için "[email protected]" e-posta adresi üzerinden Evrim Ağacı Yayın Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiler.

2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close