Puan Ver
-2
Puan Ver

Evrenimiz bir yıldızın kara deliğe çökmesi yoluyla oluşmuş olabilir mi?

Büyük patlama ile bir yıldızın çökerek kara deliğe dönüşmesinin kozmolojik benzerlikleri kafamı kurcalıyor.

1
30
Ozaan
-2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Aslına bakarsak çok da bir kozmolojik benzerlik yok. Sonuç olarak yıldız içine çökerek yoğunluğu küçük bir alana sıkıştırıyor ama evrenin oluşumunda bu durum tam tersidir. Büyük Patlama Teorisi'ne göre çok yoğun ve sıcak bir noktadan bir genişleme sonucu evrenin oluştuğunu söylüyor. 

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanları kendisinin de insan olduğuna ikna edebilen bir bilgisayar 'zeki' olarak görülmelidir.”
Alan Turing
Geri Bildirim Gönder