Puan Ver
0
Puan Ver

Evren içerisinde evren veya evrenler oluşması mümkün mü?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap
Evren, sonsuz uzay ve uzay içindeki gök varlıklarının tümünü kapsayan bir bütündür. Evren sonsuz olduğu için sonsuz bir evrende sonsuz bir evrenin olması fikri çok saçma olurdu. Çünkü bu evren, asıl evrenin ta kendisi olurdu. 
Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Wikipedia Evren

Olabilir. Kuantum fiziğinde, kuantum olasılıklarının her birinin evrenin bölünmesiyle farklı paralel evrenlerde gerçekleştiğini söyleyen "yeni dünyalar görüşü" de bilim insanları arasında popülerleşmeye başladı. Ayrıca kara deliklerden bebek evrenlerin ortaya çıktığı gibi fikirler de mevcut. Sicim kuramlarından M-kuramı gibi daha yüksek boyutları işin içine karıştıran kuramlarda da farklı boyutlara sahip evrenlerden bahsetmek mümkün. Bilim insanları arasında çoklu evren ve tomurcuklanan evren ifadeleri sık kullanılmakta, bizim evrenimiz de bu şekilde doğmuş olabilir.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Michio Kaku, Paralel Dünyalar aynı zamanda kitap ODTÜ yayıncılık tarafından çevrilmiş
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur... 'Tavuk toplum', önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!”
Anonim
Geri Bildirim Gönder