Puan Ver
0
Puan Ver

Evren herhangi bir canlının organı gibi işlev gören bir canlı olabilir mi?

Neye dayanarak öne atıyorsun diyecek olursanız evrenin başı ve sonu var bir periyot halinde varsayabiliriz,organlarımız da hücrelerimizde görevlerini yerine getirmek için var olur ve yok olurlar. Bu ile ilgili teori var mı varsa da detayları neler iyi günler :)

1
İlker Kanber 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

canlılık kavramı üzerine bi sürü farklı fikirler bulunmakta fakat temel olarak canlıları cansızlardan ayırmak için kullanılan bazı özellikler bulunmakta bu özellikleri başlıklar altında toplayacak olursak evrim ,tepki,üreme,büyüme,homeostaz,metabolizma,organizasyon bu özellikleri taşıyan varlıklar canlı olarak nitelendiriliyor tabi canlı ve cansız varlıkların arasında gidip gelen ne canlı ne de cansız denilebilinecek varlıklarda var örnek olarak virüsler verilebilir.  bütün bu özellikler dünya için geçerli farklı gezegenlerde farklı yaşam formları varsa onları bu özellikler kapsamında değerlendiremeyiz. canlılık kavramından ne anladığımızda önemli , evreni gözlemlememize ve elde ettiğimiz verilere bağlı olarak zaman içerisinde canlılık kavramının tanımıda değişebilir.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Aptalca bir şeyi elli milyon kişi de söylese, o şey hala aptalcadır.”
Anatole France
Geri Bildirim Gönder