Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Evde young deneyi yapıp süperpozisyon olayını gözlemle imkanımız varmı?

Bu güne kadar bu süperpozisyonu deneysel olarak gösteren bir videoya rastlamadım bunu evde yapabileceğimiz bir teknik varmıdır

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Young deneyinden kastın çift yarık deneyi ise kaynak olarak eklediğim arkadaş bu deneyi evde yapıyor. Sen de birkaç jilet ve bir lazer kullanarak deneyebilrsin. Sonuç verir mi bilmiyorum ama denemeye değer.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Youtube
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şeyin nasıl başladığı sorusu çözülmüş değildir. Dolayısıyla, şahsım adına konuşmam gerekirse, bu konuda agnostik olduğumu söylemek durumundayım.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder