Puan Ver
1
Puan Ver

Ev yapımı yoğurt mu, yoksa hazır yoğurt mu daha çok uyku getirir?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Ev yapımı yoğurt genel olarak fabrikasyon yoğurtların mayalandığı yoğurttan daha fazla besin içeren sütten mayalanır bu sebepten de uyku verdiği idda edilen(laktik asit) miktarının daha yüksek olması olasıdır lakin "uyku vermek" ölçülebilir bir kıstas değildir bu sebepten bu soruya net bir cevap vermek bana çok olası gözükmüyor. Ama laktik asit derişimleri arasındaki fark belki senin sorunun crvabını barındırıyor olabilir.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, gerçeğin şiiridir.”
Richard Dawkins
Geri Bildirim Gönder