Puan Ver
0
Puan Ver

Erkeklerin çoğunlukla kısa saçlı, kadınların ise yine çoğunlukla uzun saçlı olmayı tercih etmelerinin sebebini nasıl açıklayabiliriz?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

19. yüzyıla kadar neredeyse dünya üzerindeki toplumların çoğunda  erkekler bir tercih olmanın yanı sıra geleneksel olarak da uzun saçlıydı. Durumu değiştiren modernitenin doğuşuyla beraber tüm dünyaya Batılı modern, tıraşlı, kısa saçlı, bakımlı erkek imajının empoze edilmesi oldu. Yani tamamen mikro ya da makro boyutta o andaki hakim kültürün nasıl işlediğiyle ilgili.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar zalimken kuzu, boyun eğerken kurt gibi gözükür.”
Carl von Doren
Geri Bildirim Gönder