Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Erkek veya kadında herhangi bir jiletle kesilen kaşların daha gür, kalın veya daha koyu çıkması gibi bir durum olurmu?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Herhangi bir bölgedeki kılların jiletle kesilmesi, kıl köklerine müdahele değildir. Kökün ürettiği cansız kısmı kesmiş oluruz. Doğal halinde kıl ucunun inceliğini kaybetmesi nedeniyle böyle bir şehir efsanesi oluşmuştur. Folikül dışındaki kıl - saç kısım cansızdır. Buraya yapılacak kesme biçimlerinin kılın saçın kendisine bile etki etmez. Yoğunlağa etki etmesi doğal olarak beklenmez.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evren sadece düşündüğümüzden garip değil; aynı zamanda düşünebileceğimizden de garip...”
Werner Heisenberg
Geri Bildirim Gönder