Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
4
Puan Ver

Elon musk'ın yeni projesi olan neuralink hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kısaca; insan beynine çip yerleştirerek beyni bir bilgisayara bağlamak şeklinde olan neuralink projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

2
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
2 Cevap

İnsan beyni şuanda karmaşık gibi gelsede ileriki zamanlarda bilimin gücü ile elbette bütün sırlarını çözeceğiz. Yakın gelecekte henüz bu denli karmaşık yapıyı çözmemiz olası görünmüyor. Kardaşev ölçeğine göre medeniyetimiz tip 1 seviyesinde bile değil. Bu denli gelişmemiş bir medeniyetin henüz böyle tıbbi atılımlar yapması söz konusu değil.

Teşekkür (1)
Paylaş
0

pek etik gelmiyor

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Karanlığa lanet okumaktansa bir mum yakmak yeğdir.”
William L. Watkinson
Geri Bildirim Gönder