Puan Ver
1
Puan Ver

Elon musk'ın mars'a nükleer bomba atarak atmosfer kazandırma fikri gerçekçi mi acaba?

1
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip
1 Cevap

Maalesef bu mümkün değildir. Çünkü Mars'ta bulunan sera gazları Marsı dünyalaştırmak için yeterli düzeyde değildir. Marsı Dünyalaştırmak yani terraforme etmek için olan gazlarını milyonlarca yıl önce kaybetmiştir.

Elon Musk son zamanlarda bu fikrinden vazgeçmiştir. Bunu yerine Güneş reflektörleri yardımıyla Güneş ışınlarını gezegen üzerinde tek noktaya toplamak. Böylece toprağa bağlı halde bulunan karbondioksit gazı çözülebilir ve daha güçlü bir atmosfer yapısı oluşturulabilir

Teşekkür
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İki olasılık var: ya evrende yalnızız, ya da evrende yalnız değiliz. İki olasılık da eşit derecede ürkütücü...”
Arthur C. Clarke
Geri Bildirim Gönder