Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Elektrikli jet motoru mümkün mü?

Benim prensibini kendi geliştirdiğim bir elektrikli jet motoru projem var, fakat jet motorları fosil yakıtlar kullanıldığı için ciddi sıcaklıklar üretiyorlar, bu sıcaklık olmadan da bir jet motoru yeterli bir güç üretebilir mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Jet motorunun tanımı itme kuvveti üreten motordur. Şu anda uçaklarda kullanılan hava girdili jet motorları geniş bir ağızdan içeri alınan havanın ıstılarak genleştirildikten sonra daha dar bir ağızda çıkartılması vasıtasıyla, giriş hızı ve çıkış hızı arasında oluşan büyük fark sayesinde itme kuvveti oluşturması prensibiyle çalışır. fosil yakıttan sağlanan ısı olmadığında giriş hızı ve çıkış hızı eşit olacaktır.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Biyoloji, bir çeşit mühendisliktir.”
Daniel Dennett
Geri Bildirim Gönder