Puan Ver
1
Puan Ver

El yazısından yazıyı yazan kişinin karakter analizi yapılabilir mi?

Yapılıyorsa nasıl yapılıyordur?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evet yapılabilir. Yazı bilimi (typography)'de ve beden dilinde  uzmanlaşmış kişiler kişinin yazdığı yazıdan sağlak yada solak olduğunu harflerin birbirine olan yakınlığından yada karmaşıklığından hangi ruh halinde olduğunu rahatlıkla anlayabilir. 

Örneğin: Sağa yatık yazıyorsanız iletişim yeteneğinizin iyi olduğu düşünülür. Eğer dik yazıyorsanız bağımsızlığınıza düşkün olduğunuz öngörülür. Satırlarınızın arası geniş ise olaylara geniş ve sakin bir perspektiften bakmanız daha olasıdır.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. El yazısı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüzde biyologların ilgilendiği en heyecan verici ve merkezi soruların neredeyse tamamı, onların hangi evrim mekanizmalarıyla gerçekleştiği ile ilgilidir.”
Sue Barnes
Geri Bildirim Gönder