Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Eğer çoğu organ yaşamak üzerine evrimleşiyorsa neden bazı insanlar intihar ediyor?

Yani organların topyekün amacı yaşam ve nesli devamken intihar niye evrimleşmiş. İntiharın canlıya ne gibi faydası olabilir? Ve tüm vücuda aykırı bir davranış...

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Organların yaşam üzerine evrimleşmesiyle, herhangi bir bireyin intihar etmesi arasında bir bağlantı kuramadım ben. İntihar, belli başlı psikolojik sorun ve sıkıntılar sonucu, kişinin/kişilerin yaşamına son verme arzusudur. Kişi aslında yaşamına son vermek istemez, sadece içindeki acılara/sıkıntılara son vermek ister ve bunu intiharda bulacağı zannına kapılır maalesef. Yani intihar bir seçimdir/tercihtir. Organların yaşam için evrimleşmesi ile intihar arasında bir bağlantı/alaka kurulamaz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan, üzerinde iyi çalışılırsa, en iyi hayvan türüdür. Ama hukuk ve adaletten ayrı düşerse, var olan en kötü canlıya dönüşür.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder