Puan Ver
0
Puan Ver

Eğer 1ışık dakikası uzunluğunda gerilmiş bir halatı 2 kişi uçlarından tutup 1 kişi ucundan çekerse halatın karşısındaki çekildiğini o an hissetmezmi?

Kısa bir halatla bunu yaparsak karşıdaki kişi o anda hisseder. Eğer halatı çok uzun yaparsak gene çekildiği gibi hissetmez mi o zaman kuralları çiğner

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Yok. Çekim anındaki o etki moleküler düzeyde bir titreşim yaratır. O titreşimin hızı da ses hızına hızına eşit.

//Bu alan karakter sınırını aşmak üzere yazılmıştır. Daha ne diyeyim cevabı kısa :) ..

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer paranın çevreden daha önemli olduğunu düşünüyorsanız, bir de nefesinizi tutarak paralarınızı saymayı deneyin.”
Guy McPherson
Geri Bildirim Gönder