Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Düşünce gücüyle genlerin değişebilme olasılığı var mı?

Biyolojicimiz düşünce gücüyle insanların genlerini değiştirebildiklerine dair çalışmalar olduğunu söyledi ayrıca bir adamın düşünceyle skolyozunu düzelttiğini de. Bana çok mantıklı gelmedi siz ne düşünüyorsunuz

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Böyle bir şey yoktur. Doğrudan fiziksel ve kimyasal müdahale ile zor değişen bir şeyin düşünce gücüyle değişmesi imkansızdır.

Biyoloji hocanıza düşünce gücü ile önce kendisini değiştirmesi gerektiğini söyleyin. Ayrıca skolyozun genetik bir hastalık olup olmadığı bile tartışmalıdır.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gelecek, herkesi kendi çalışma ve başarılarına göre yargılayacaktır. Bugün onların. Ama uğruna çok çalıştığım gelecek benim.”
Nikola Tesla
Geri Bildirim Gönder