Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Mustafa Başkara
Mustafa Başkara
3,752 UP
Üye
1

Dünya'nın sonu nasıl olacak?

Çevremdekiler genellikle Kıyamet alametlerinden yola çıkarak Güneş Doğudan batacak Batıdan doğacak. Seller, savaşlar, depremler, yangınlar olacağını söylüyorlar ve internette bunlar ile dolu. Bence Güneş Kırmızı Dev aşamasında iken Dünya ve dolayısıyla tüm canlı yaşamın sona ereceğini düşünüyorum ! daha detaylı konuşabiliriz isterseniz.
1,664 görüntülenme
Dünya'nın sonu nasıl olacak?
Dünya'nın sonu nasıl olacak?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Koralp Erin
Koralp Erin
213K UP
Astrofizik meraklısı...

Eğer güneş kıyametinden bahsediyorsan, çünkü dünyanın sonu bir çok felaket ile gelebilir ve hepsinden kurtulsak bile sonunda güneşimiz bir kırmızı deve dönüşecek ve Mars'ın yörüngesine kadar genişleyecek, bu durumda dünya diye bir gezegen olmayacak artık. Eğer insanlar, bu kıyametten sağ çıkmak istiyorsa, gezegen değiştirmeleri şart.

118 görüntülenme
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Enes Özdaş
Enes Özdaş
42K UP
Fikir sahibi

Bir çok ihtimal var hepsini tek tek ele almak ise bir o kadar zor ama sınıflandırarak işi kolaylaştırabiliriz.

1) Dış etmen: Birşeyin dünyayı yörüngesinden koparması ya da dünyanın çekirdeğinin soğuması gibi. Popüler kültürde Astreoid çarpması olarak düşünün. Birşey olmadığı durumda güneşin dünyayı yutması.

2) Bilmediğimiz bir etmen: Dediğiniz gibi eğer inançlar doğruysa bu gerçekleşebilir. Buna örnek vermem pek mümkün görünmüyor.

Tüm Reklamları Kapat

Dünyanın değilde bizim sonumuzu getirecek birşey var mı canlıları : Elbette bir savaş ya da bir kıtlık gibi doğa olarak da düşünebilirsiniz. Uzun zamandır doğa ile savaş halindeyiz. Kazanırsak kaybedeceğiz. Ki bu bence daha muhtemel bir durum çünkü dünyada ortaya çıkar lider sayısı daha az başkanlar daha agresif Neden bir füze ateşlemeyelim ki. Küresel İklim Krizi evet artık kriz aşamasındayız ve dünyanın uçurumun ucunda olduğunu görmeyen , göremeyen liderler bizi buna daha da sürüklüyor.

2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close