Puan Ver
0
Puan Ver

Diş fırçalayarak dişler beyazlatılabilir mi?

Dişin normalde beyaz olmadığını biliyorum ama kaliteli/beyazlatıcı bir diş macununu düzenli olarak uzun süre kullandığımızda dişlerimiz beyazlar mı?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Aslında bunu düzenli bir şekilde yaparsanız diş macununun içerisindeki kimyasallar sayesinde dişlerinizde gözle görülebilir bir beyazlama olacaktır, fakat dişlerinizi gerçekten hızlı bir şekilde beyazlatmak istiyorsanız, dişçiye gidip diş plağınızı aldırmanızı ve diğer bakımları yaptırmanızı öneririm. Ayrıca burada beyazdan kastınızın ne olduğuda önemlidir, sağlıklı dişler inci gibi beyaz olmaz, reklamlarda göz alıcı olsun diye o şekilde paylaşılır. Siz dişlerinizi beyazlatmak için olmasa bile düzenli olarak dişlerinizi fırçalayın, ayrıca yapabiliyorsanız ayda bir diş doktoruna gidip dişlerinize bakım yaptırın. Böylece her zaman sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Unutmayalım dişler evrimsel olarak canlıların en temel ve önemli olgularından biridir. Aşağıda bazı diş ve diş macunu ile ilgili soruların cevaplandığı Evrim Ağacı içerisinden bir kaynak koyacağım.

Teşekkür Et
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğumda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.”
Isaac Newton
Geri Bildirim Gönder