Puan Ver
0
Puan Ver

Dil sayesinde mi düşünüyoruz düşünerek mi dilimizi kullanabiliyoruz?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Dil sayesinde düşündüğümüz doğru değildir. Zaten dili olmayan insanlar var ve bu insanlar dünya üzerinde ki hiçbir dili konuşamamalarına rağmen akıllarını kullanarak konuşabiliyorlar.

Ama yine de Stanford Üniversitesi ve MIT'de yapılan çalışmalara göre kullandığımız dilin (Almanca, Rusça vb.) düşüncelerinize etki ettiği öğrenildi. Yani her ne kadar dil sayesinde düşünmesek te kullandığımız dil düşüncelerimizi etkiliyor.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yaşadığım her şeye rağmen, insanların halen iyi kalpli olduğuna inanıyorum.”
Anne Frank
Geri Bildirim Gönder