Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
1

Depresyonda birini sevdiğini sanmak olur mu?

Eski kız arkadaşımla 6 ay sorunsuz çok güzel günler geçirdik.. Sonra ayrıldık. 6 ay sonra karşılaştık ve beni sevmedigini söyledi.Sordum neydi o yaşadıgımız dedim ? O dönemde depresyondaydım dedi ve seni sevmiyorum dedi. Hayatında biri yok. Sizce depresyonla ilgili olabilirmi? Gerçekten duygusu bitmişmidir? Yada beni gerçekten sevmemişmi?
1,157 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
274K UP
Düşünür

merhabalar Mert Çelik

bu yazacağım şeyleri, tamamen geçmiş tecrübelerime dayanarak yazıyorum. yani burada yazacağım şeyleri, bir başkası katılmayabilir yada bu durum için geçerli de olmayabilir.

benim tecrübelerim der ki, hayal kırıklığı yada geçmişte yaşadığı flört şiddeti, istediği kişiyi elde edememe gibi durumlarda insanların depresyona girmesi kaçınılmazdır. ve bazı insanlar depresyondan çıkabilmek için farklı yollar denerler. eskiden aşık olduğu insanla beraber olmak isteyebilir, başka aşkların peşinden koşabilir, yada daha uzun süreli çok yatırım yapılan ilişkiden, daha çok kısa süreli sadece eğlenceye dayalı bir aşk isteyebilirler.

Tüm Reklamları Kapat

aşk denilen şey, sosyal ilişkileri arttırmak, kaygıyı azaltmak, hayattan daha çok zevk almamız için evrimleşti, bir de sex için:) senin sorunu %100 cevaplayamam, çünkü olayları bilmiyorum, seni tanımıyorum, çok fazla bilinmeyenle dolu bir denklem benim için. yani depresyondan çıkmak için duygusal olarak başka birini kullanması muhtemel bir hareket. altında yatan başka olaylarda olabilir ama senin soruna dönecek olursak, evet depresyondayken başka birini istemek, başka birini sevdiğini sanmak mümkün.

287 görüntülenme

Kaynaklar

 1. ozan ertekin. Link. (5 Aralık 2020). Alındığı Tarih: 5 Aralık 2020. Alındığı Yer: evrim agacı | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close