Puan Ver
0
Puan Ver

Darwin çalışmalarını yayınlamak için neden 20 yıla yakın beklemiş olabilir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
1 Cevap

Nerede okuduğumu bilmiyorum o yüzden kaynak veremem ama okuduğuma göre iyi bir kanıt elde etmek için. Darwin HMS Beagle ile Galapagos Adalarına gittiğinde evrim fikrini ortaya atıyor ama elinde iyi bir kanıtı yok. Kendisi de yeterince iyi bir kanıt bulmak için bekliyor. Çalışmalarını zayıf kanıtlara dayanarak yayınladığı takdirde çoğu kişi buna inanmayacaktı. Zaten toplumun dini görüşüyle uyuşmayan bu fikir oldukça eleştiri alacaktı ve sonraları Darwin bir kanıt bulsaydı bile buna büyük ihtimalle evrimin zedelenmiş itibarı yüzünden kimse önem göstermeyecekti.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanın bilgeliğine çok güvenmesi bilgece değildir. Güçlünün zayıflayabileceği, en bilgenin bile hata yapabileceği hatırlanmalıdır.”
Mahatma Gandhi
Geri Bildirim Gönder