Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Damak tadı genetik midir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bu hususta İngiltere'de yapılan bir araştırmayı okumuştum. İki binden fazla örneklem ile gerçekleştirilen çalışmada kişilerin damak tadlarında kültürel, coğrafî, sosyoekonomik unsurların yanında bireylerin genetiğinin de bir hayli etkili olduğu belirtilmişti. Hatta diğer unsurlara göre gen mirasının, kişilerin damak tadlarında daha etkili olduğu, bugün yemeyi, içmeyi tercih ettiğimiz gıdaların aslında bizlere birkaç jenerasyon evvelki akrabalarımızdan miras kaldığı sonucuna ulaşılmıştı.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Düşünmeden harekete geçmek ölümcüldür; harekete geçmeden düşünmekse boşuna...”
Mary Beard
Geri Bildirim Gönder