Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Covıd-19, sars-cov 2 virüslerinin dekombinasyonundan oluşan yeni bir virüs türü müdür?

Almanya'da roberth koch enstitüsü'nün 2012'de hazırladığı raporda bununla ilgili bilgiler veriyor.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

SARS-CoV-2 virüsün adı, COVID-19 (Coronavirus Disease 2019) ise bu virüsün sebep olduğu hastalık. Biraz daha açalım. SARS-CoV-2, 2019-20 koronavirüs pandemisinin nedeni, COVID-19 ise bu pandeminin sonucu.

Teşekkür (2)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. SARS-CoV-2
  2. COVID-19
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, yaşamı kısmen de olsa açıklayabilmektedir. Sonuçta gerçeklere, deneyime ve deneye dayanır.”
Rosalind Franklin
Geri Bildirim Gönder