Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Covid-19 mortalite oranı düşüklüğüne rağmen ve dsö'nün pandemi ilan etmesi, dünyanın neden bu halde oluşu?

Coronavirüs'ün ölüm oranı bu kadar düşükken ve bir gün herkese bulaşma noktasına gelicek ise alınan önlemler ekonomik kayıpların sorgulanması.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Pandemi büyük bir alanda etkisini gösteren salgın hastalıklara denir. Dünya Sağlık Örgütünün pandemi ilan edilmesi için üç koşulu vardır:

1- Nüfusun daha önce hiç karşılaşmadığı bir hastalığın ortaya çıkışı

2- Hastalığın bulaşıcı olması ve tehlikeye yol açması

3-Hastalığın kolayca ve devamlı olarak yayılması

Bu nedenlerden dolayı Covid-19'un öldürücülük değeri düşük olmasına rağmen bulaşma hızı çok yüksektir.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Pandemi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, bilgi ile cehalet arasındaki cephede çalışır. Bilmediğimiz şeyler olduğunu kabul etmekten korkmayız. Bunda utanılacak bir şey yok. Utanılması gereken, tüm cevaplara sahipmişiz gibi davranmaktır.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder