Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Corona veri setlerine, ülke bazında günlük test sayısı eklenebilir mi?

Evrim ağacı sitesinde yayınlanan veri setlerine, italya ve ispanya'da ilk vakka ortaya çıktıktan sonra, günlük kaç kişiye test yapıldığına (ülke bazında) dair verilerin eklenmesi, ve buradaki verilerin ülke nüfusuna göre oranlanması salgının türkiye'deki gidişatına dair daha iyi bir görü sunabilir. Diğer ülkeler için bu veriler var mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar,

Buna yönelik bir çalışmamız var ama tabii elle güncellendiği için takip etmesi ve düzenli olarak güncellemesi birazcık zor oluyor (epey kısıtlı iş gücü ile epey fazla işe yetişmeye çalışıyoruz). Ama yavaş yavaş bunların veri tabanları oluşturulmaya başladı ve biz de bunlardan faydalanarak daha verimli bir şekilde güncelleyecek bir sistem üzerine çalışıyoruz.

Sevgiler.

Teşekkür (3)
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanları sahip oldukları şeylerden dolayı kıskanmayın; onlara sahip olmalarını sağlayan şeylerden dersler çıkarmaya bakın.”
Tim Fargo
Geri Bildirim Gönder