Puan Ver
0
Puan Ver

Çoklu kişiliklerde geçmişe yönelik anı mevcut mudur?

Çoklu kişilik bozukluğuna sahip olan insanların zihninde, sahip olduğu kişiliklere ait ne kadar veri bulunabilir? Bu hastalığa sahip bireylerin zihninde oluşturduğu kişiliklere ait (geçmişe dönük) bebeklik, çocukluk, ergenlik, okul hayatı, ev hayatı gibi anıları var mıdır, bu anıları yaratırlar mı? Yoksa bu kişilikler oluşturulduğu andan itibaren birden bire ortaya çıkmış ve geçmişe ait hiçbir anısı olmayan kişilikler midir?

0
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip (2)
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hepimiz yıldız tozuyuz!”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder