Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Yb 11
Üye
3

Çok ve disiplinli çalışmak ilerleyen zamanda gerçekten başarı mı getirir yoksa ilerleyen zaman içinde bıkkınlığa mı neden olur?

566 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Eylül Liber
Eylül Liber
11K UP
fikir sahibi ?

Bu konuda insanın içinden gelen öz bunu tatmalı ve hayat akışını hangisiyle veya hangi kıvamda olduğunun dengesinin bulmakla işe başlamalı. Eğer şuan bir öğrenciysen ve bu konuda hala kafana takılan noktalar varsa işe deneyimlerini arttırarak başlayabilirsin.

Hayat dengenin nasıl olduğunu kişilik tipinin hangi hayat standartları ve hangi hayat konforunda mutlu olucağını belirlemek için bunlarla ilgili derin düşüncelere girebilirsin. Analiz ettiğim kadarıyla kendine neyin doğru olduğunu belirlemekte zorlanmışsın ya da kafa karışıklılığı hissetmişsin ki bizlere başarının gerçek disiplinle mi yoksa gerçek disiplinin bir süre sonra bıkkınlık yaratabileceği endişesiyle bir soru yanıltmışsın.

Bu soru gerçekten harika üzerine çok yorum yapılabilecek ve kişiden kişiye değişebilecek bir soru görevi taşıyor.

Tüm Reklamları Kapat

En çokta bu soruları cevaplarken keyif alıyorum. Sana aslında söylemek istediklerim şu sen gerçek başarıyı her gün erken kalkıp o günü kendi standartlarını kurarak yapman gerekenleri yapıp disipline sokarak mutlu edersin.

Yada sen kendine bazı hedefler koyarsın bu hedeflerdeki disiplin ve çalışmayla ilerlersin hepsi benzer kapılara çıkıyor. Önemli olan senin kendine seçtiğin doğru. Bir insan için fazla disiplin fazla odaklanmak fazla özeleştiri stres getirirken bazı insanlar ise bu stresten zevk alıp hayatlarına bunu odak getirirler. Ve istemeden daha başarılı olurlar bıkkınlığı hayatta hiç tatmazlar çünkü hayat onlar için zaten budur.

Başarı için kendi adıma edinmem gereken bir çok alamadığım yanıt var umarım ikimizde edinmek istediğimiz soruların yanıtlarını hayatla ya da paylaştığımız insanlarla ufak ufak deneyim kazanarak öğrenmeye devam ederiz.

Ama aslına bakarsan başarının anahtarı olmasa da başarının nasıl alınacağı kapısı kişiden kişiye değişmekle beraber senin olduğun insanın rehberiyle ilerleyerek başlayıp hikayesini yazmaya koyulur.

Tüm Reklamları Kapat

Sana şuan çok disiplin sıkkınlık bunalım getirir dersem çok yanlış yaparım o yüzden bunu böyle yanıtlamaktan ziyade bu metinde bunu senin ellerinle ve güvendiğin özünle ilerletmen gerektiğiyle ilgili bir tavsiyede bulundum.

Unutma bazıları için hayat bir hırstan ibaretken bazıları için başarıya saygı duyup hayat dengesiyle başarının tadını almak büyük zevk verebilir. Bunun gibi birçok şeyi deneyimlemen ümidiyle.

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close