Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Chloroquine ve/ya hydroxychloroquine covid-19 tedavisinde etkili bir madde midir? Olası bir tehlike anında ev şartlarında kullanılabilir mi?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İki ilaç da tedavi sürecinin belli aşamalarında tercih ediliyor. Fakat bu ilaçları doktor onayı, kontrolü ve doz belirlemesi olmaksızın kullanmak sağlığı tehlikeye atar. Olası bir tehlike anından kastı bilmiyorum neyi kastediyorsunuz ama şuan virüsü yeniyor olan çinde dahi böyle bir uygulama yapılmadı. Güncel gelişmeler için sağlık bakanımız Fahrettin Koca 'yı ve bakanlık sayfasını takip edebilirsiniz. Viral ilaçlar ya da antibiyotikler kişilerin kendileri karar alarak kullanabileceği ilaçlar değildir.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Algoritmalar sağlık bakanlığının klinik yaklaşım tablosu
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrimin ışığındaki biyoloji, belki de entelektüel olarak en tatmin edici ve ilham verici bilimdir.”
Theodosius Dobzhansky
Geri Bildirim Gönder