Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Cep telefonu sinyalini nasıl güçlendirebilirim?

Merhabalar. Köydeyim ve cep telefonum çekmiyor. Ucu ucuna sinyal alıyor fakat resimde gördüğünüz şekilde telefonu vericinin tarafına çevirdiğimde hem telefon iki diş artıyor hem de videoları seyredebiliyorum. Tabağı iptal ettiğimde video takılmaya başlıyor. Bu şekilde gerçekten işe yarıyormu yoksa ben mi öyle hissediyorum? Başka ne yapabilirim?
751 görüntülenme
Cep telefonu sinyalini nasıl güçlendirebilirim?
Cep telefonu sinyalini nasıl güçlendirebilirim?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Furkan H
Furkan H
12K UP
Siber güvenlik uzmanıyım

Cep telefonu sinyalini güçlendirmek için bazı yöntemler ve ürünler bulunmaktadır

Ilk etapta deneyebileceğiniz bazı ufak şeyler var mesela;

Konum değiştirmek: Sinyal gücü, cep telefonunuzun bulunduğu konuma bağlı olarak değişir. Yüksek binalar, yoğun ağaçlar veya metal yapılar gibi engeller sinyal kalitesini düşürebilir. Açık bir alana çıkmak veya pencere kenarına gitmek, sinyal gücünü artırabilir.

Tüm Reklamları Kapat

Wi-Fi Calling kullanmak: Eğer telefonunuz Wi-Fi Calling özelliğini destekliyorsa, bu özelliği aktif hale getirerek Wi-Fi ağı üzerinden arama yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Bu sayede, sinyal zayıf olduğunda bile iletişim kaliteniz artar.

Cep telefonu kılıfları: Bazı cep telefonu kılıfları, sinyal alımını olumsuz yönde etkileyebilir. Kılıfın sinyal alımı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu düşünüyorsanız, farklı bir kılıf deneyin veya kılıfsız kullanmayı deneyin.

Tabii bu adımlar işe yaramadığında daha etkili çözümler mevcuttur asıl sorunuzun cevabı bu diyebiliriz.

Sinyal güçlendirici (repeater) kullanmak: Cep telefonu sinyal güçlendiriciler (repeater), zayıf sinyalleri alarak, güçlendirip daha geniş bir alana yaymaya yarayan cihazlardır. Bu cihazlar, özellikle bina içindeki kötü sinyal alanlarında etkili olabilir. Sinyal güçlendiriciler genellikle bir dış anten, bir sinyal güçlendirici ve bir iç anten içerir. Bu ürünleri, uygun bir model seçerek ve doğru bir şekilde kurarak kullanabilirsiniz.

Tüm Reklamları Kapat

Örnek birkaç ürün bırakıyorum.

https://www.amazon.com.tr/Telefon-G%C3%BC%C3%A7lendirici-Amplifikat%C3%B6r-Telefonu-Etiketler/dp/B09W9JX2MB/ref=mp_s_a_1_3?adgrpid=145362848066&hvadid=647018311092&hvdev=m&hvlocphy=1012765&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=7779358493181303173&hvtargid=kwd-715121440&hydadcr=20310_2231609&keywords=gsm+signal+booster&qid=1683030530&sr=8-3

https://www.amazon.com.tr/EMEBAY-Tekrarlay%C4%B1c%C4%B1-Amplifikat%C3%B6r-Y%C3%BCkseltici-Amplifikat%C3%B6r%C3%BC/dp/B07VHHTMZ9/ref=mp_s_a_1_4?adgrpid=145362848066&hvadid=647018311092&hvdev=m&hvlocphy=1012765&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=7779358493181303173&hvtargid=kwd-715121440&hydadcr=20310_2231609&keywords=gsm+signal+booster&qid=1683030530&sr=8-4

Bu tarz ürünler sinyal artırmaya yardımcı olacaktır.

1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Əli Fərzəliyev
Önemli Fizik teorilerim var

Bildiğim kadarıyla sen öyle sanıyorsun.Çünki metal yüzeyler radyo dalgalarını elektriğe çevirir.Bunu radyoda yapa bilirsin çünki zaten anten nendisi bunu yapıyor amma telefonda bunu yapmak istiyorsan telefonu açıp içindeki alıcıya metalı temas etdirmen gerek.

0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close