Puan Ver
0
Puan Ver

çevremdeki erkekler şıpır şıpır terlerken kadınların makyajı bile etkilenmiyor. Gerçekten de kadınlar erkeklerden daha mı az terliyor?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

yapılan araştırmalar sonucunda kadınların erkeklerden daha az terlediği bilim insanları ve psikologlar tarafından da gözlenmiş fakat bu durumun cinsiyete bağlanması yanlış bulunuyor.

erkeklerin kadınlardan daha fazla terlemesinin sebebinin başında hormon değişiklikleri geliyor. hormonlar harekete geçtiğinde terleme hızında değişiklik saptanıyor.

yapılan bir deneyde bir erkeğe östrojen hormonu enjekte edildiğinde erkeğin daha az terlediği görülüyor.

Teşekkür Et
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Fikrimi çalmış olmaları umrumda değil. Umrumda olan, kendilerine ait hiçbir fikirlerinin olmaması.”
Nikola Tesla
Geri Bildirim Gönder