Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
0

ByteDex blockchain ne demek?

Arkadaşlar cyrpto dunyasini arastirirken buna denk geldim bana biraz yardimci olurmusunuz nereden baslamam gerekiyor tam anlami ile anlamak için ?
358 görüntülenme
0
 • Alıntılı Paylaş
 • Tekrar Paylaş
 • Alıntılı Paylaşımları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Juniper Ion
Bytedex yatırımcısı ve kullanıcısıyım.

Bildiğiniz üzere merkezi (cex) ve merkeziyetsiz (dex) kriptopara borsaları mevcut. Cex ler hız ve esneklik sunarken ciddi güvenlik zaafiyetleri sözkonusu. Fonlarınızı merkezi borsa cüzdanına transfer etmeden (yani mülkiyeti devretmeden) trade yapmak mümkün değil. Thodex ve benzeri örneklerde olduğu gibi borsa sahibinin her an fonlarla firar etme riski mevcut. Bununla birlikte farklı zincirlerdeki coinleri limit-stop emir kullanarak trade yapma gibi avantajları var. Dex lerde ise tek blokzincirde üzerindeki tokenler sadece market fiyatından swap yapılabilmekte. Fakat blokzincirin sağladığı güvenlikle kendi cüzdanınızdan (fonları devretmeden) trade yapma imkanı mevcut.

Peki.. Kimseye güvenmek zorunda kalmadan trade yapmak ister misiniz? Borsanıza bile :) 🤔

Tüm Reklamları Kapat

Bytedex projesi (Byte Exchange) dünyada ilk defa Trust Wallet/metamask gibi non-custodial cüzdandan (fonlarınızı transfer etmeden) farklı zincirlerdeki coinleri order book oluşturarak (limit-stop emir) alıp satabilmenizi sağlıyor. Byte Exchange, akıllı kontratlarla farklı zincirlerinde çalışabilen dünyanın ilk hibrit borsası ünvanını taşıyor.

✌🏻 Byte Exchange güvenli, hızlı ve sorunsuz kripto trade imkanı sunuyor:

Tüm Reklamları Kapat

🔹Estonya da kurulmuş ve 3 kriptopara lisansı sahibi bir borsa.

🔹Tüm Bytedex ekosistem gelirleri net karının %50'sini BEXT token (borsa tokeni) stakerları ile paylaşıyor(Satoshi vizyonu diyorum buna:) --> Win-win 💲)

🔹Dünyanın ilk topluluk temelli projesi

🪐 Bytedex projesi bir ekosistem yarattıyor:

1) Byte Hybid Exchange (Hex) :

🔹 🛡️ByteW non-custodial cüzdan ile fonlarınızı transfer etmeden, limit-stop emir gibi tüm cex fonksiyonları kullanarak akıllı kontratlar vasıtasıyla farklı zincirlerde trade yapma imkanı.

🔹Cex konforu ve Dex güvenliğinde trade.

2) Byte Exchange (Cex):

Tüm Reklamları Kapat

🔹Saniyede 85 milyon işlem ile NASDAQ tan 3 kat hızlı IŞLEM 🚀

🔹Fireblocks işbirliği ile borsa cüzdanlarının güvenliği sağlanıyor ve 100 milyon $ a kadar sigortalanıyor. 🛡️

🔹300 den fazla işlem çifti

🔹 🎖️Byte Traders ile usta traderların işlemlerini kopyalama

Tüm Reklamları Kapat

3) Cross-chain swap platform:

🔹 ↔️ 200 işlem çiftine farklı zincirlerde market fiyatından tek komisyon ile kendi cüzdanınızdan swap yapabilme imkanı.

4) Bytedex Community FORUM 🌍:

Tüm Reklamları Kapat

🔹 Tüm kripto dünyasına hitap eden, güvenilir, gerçek yatırımcıların ve projelerin bilgi paylaşımı, airdrop-contest gibi haberlerin yer aldığı doğru bilgiyi ulaştırmayı önceleyen forum. İçerik üreten kullanıcılar Jim token ile ödüllendiriliyor.

5) Byte Chain: Çift katmanlı blokzincir teknolojisi ile borsacılığı bir başka boyuta taşıyacak. Defi projelerinin uygulama marketi olarak hizmet verecek.

💡Bytedex tüm kriptopara ticaret ihtiyaçlarınıza çözüm olacak, ürettiği teknoloji ve değerle birbirinin kopyası olan diğer borsalardan ayrılıyor. Ayrıca gelirlerinin %50'sini BEXT token stakerları ile paylaşması ve topluluğu önemseyen bir anlayışa sahip olması onu ayrıcalıklı kılıyor. BEXT tokenin arzı kısıtlı yapısı ve borsanın düzenli olarak kar dağıtımı için piyasadan Bext token toplaması harika bir deflasyonist mekanizma yaratıyor. Böylece yatırımcısına düzenli nakit akışı sağlama fırsatı veriyor.

👇🏻👇🏻👇🏻

Siz de Byte Exchange e kayıt olmak isterseniz referans linkimi kullanabilirsiniz.

https://exchange.bytedex.io/signup?ref=f0fd0

Ayrıntılı bilgi için:

www.bytedex.io

0
0
 • Alıntılı Paylaş
 • Tekrar Paylaş
 • Alıntılı Paylaşımları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Havacılık Tarihinin 90 Yıllık En Gizemli Olayı Çözülmüş Olabilir mi?
Havacılık Tarihinin 90 Yıllık En Gizemli Olayı Çözülmüş Olabilir mi?
Duvarın İçinden Geçebilen Oyuncak Nasıl Çalışıyor? | Sihirli Kılıç!
Duvarın İçinden Geçebilen Oyuncak Nasıl Çalışıyor? | Sihirli Kılıç!
Bu Takviyeyi İçin, Bebekleri Kurtarın!
Bu Takviyeyi İçin, Bebekleri Kurtarın!
Evrenin Yaşını Nereden Biliyoruz?
Evrenin Yaşını Nereden Biliyoruz?
Batarya Gizemi: Modern Piller Nasıl Çalışıyor ve Neden Bu Kadar Az Gidiyor?
Batarya Gizemi: Modern Piller Nasıl Çalışıyor ve Neden Bu Kadar Az Gidiyor?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close