Puan Ver
0
Puan Ver

Büyük patlamada çok büyük sıcaklıklardan kritik sıcaklığa nasıl ulaşıldı,kanıtları neler, maddeyi oluşturan oran nasıl sağlandı?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Kozmik Enflasyon Teorisi olarak bilinen Alan Guth tarafından ortaya atılan teori bahsettiğiniz sorunların tüm cevaplarını içermektedir.

1965 yılında bulunan kozmik arkaplan ışıması (Radyolarda boş frekanslardaki hışırtı ve boş TV kanallarındaki karıncalanma görüntüsü) büyük patlamanın en büyük kanıtıdır.

Kozmik Enflasyon Teorisi ile ilgili Türkçe içeriğe aşağıdaki kaynak'tan ulaşabilirsiniz.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Kozmik Anafor Kozmik Enflasyon Teorisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gözleriniz yıldızlarda, ayaklarınız ise yerde olsun.”
Theodore Roosevelt
Geri Bildirim Gönder