Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Buraya evlenip asgari ücretle çalışmak için mi geldik ?

insanlar dünyaya gelip üç kuruş para için deli gibi çalışıp ölüyor evleniyor çocuklarıda o üç kuruş parayı yiyor bu döngü hep devam ediyor bence bundan fazlası var
701 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
270K UP
Düşünür

merhabalar gergin görüşlü adam

öncelikle bi sakin ol, ne bu şiddet bu celal? burası bilimsel içerikler paylaşan, insanları sadece bilimsel bilgi anlamında aydınlatmaya calısan bir platform. bu soru&cevap yeride soru ne kadar sacma olursa olsun, merak edilenleri cevaplama yeridir. yanlış bir düşüncenin var olduguna inanmıyorum, değişken düşüncelerin var olduguna inanıyorum ve elimden geldiğince saygı cercevesinde soruları cevaplıyorum herkes gibi ve aynı kibarlığı soru soranlardan bekliyorum.

buraya yazacagım şeyler için kusura bakma ama eger fakir sürünüyorsa bu kendi hatasından dolayıdır! belki subjektif olarak bakıldıgında bir hatası yok diyebilirim ama objektif olarak bakarak soyluyorum ki, evet fakir suclu. bu sistemde azınlık zenginler daha zengin olsun diye calısıyor ve eziliyor ama bu sistemden rahatsız olup devrim yapmıyor, aksine bu sistemi destekliyor ve devam etmesini saglıyor. bilinen tek sistem parasal ve liberal sistem değildir. sınıf farklılıklarının olmadıgı, gelir adaletsizliğinin olmadıgı,parasız,vergisiz, ezenin olmadıgı sistemler mevcut. ama bırak bu sistemlerin gelmesini istemeyi bu sistemlere karşıt bile oluyorlar. ayrıca o asgari ücretle geçinenlerle konuşsan emin ol halinden memlun olduklarını da soylerler. kolunu yastık yapıp,3 öğün pirinç yiyerekte bir insan mutlu olabilir. fakir, yeter demediği sürece birşey olmayacak.

Tüm Reklamları Kapat

elbette hayat bundan fazlası. hayat çok güzel. paranın satın alamacağı şeyler daha güzel. mutlu olmak için elbette para şart değildir. ben burda herhangi bir dusuncenin propagandasını yapmıyorum. şunu demeye calısıyorum: herkes hakkettiği hayatı yaşar sözü her yerde her zaman dogru olmasada, bagzı kesimler için doğru.işçi sınıfı, bazı şeylerin yanlış gittiğini anlayıncaya kadar ezilmeye mahkum kalacaktır.

178 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Yazar Yok. Link . (24 Ağustos 2020). Alındığı Tarih: 24 Ağustos 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
 2. Yazar Yok. Link . (24 Ağustos 2020). Alındığı Tarih: 24 Ağustos 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close