Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Bu zamana kadar okuduğunuz bütün filozoflarda bir ortak nokta keşfettiniz mi?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Merhabalar,

Bence bütün filozoflardaki en önemli ortak nokta "merak" duygusunun her şeyin önünde olmasıdır. Normal şartlarda bir çocuk filozoflardaki merak duygusuna sahip ama büyüdükçe bu duygu köreliyor. Fakat "bilgiyi, bilmeyi seven" diye nitelendirdiğimiz filozoflar her daim bu merak duygusunu bünyelerinde taşıyorlar. Farklı farklı filozofların felsefeleri birbirine benzeyebiliyor fakat bütün filozofların tek ortak noktası benim açımdan merak duygusunun varlığı.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Academia

merhaba

felsefe hayretten doğar.doğa ve insan hayret edilecek,merak edip araştırılacak şeylerle doludur.o yüzden birbirlerinden ne kadar farklı düşünseler de tüm filozofların ortak noktası hayret edebilme yetisi ve tükenmek bilmeyen meraklarıdır.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Rasyonellikte keyif, zihinsel berraklıkta mutluluk vardır. Özgür düşünce heyecan verici ve tatmin edicidir. Zihinsel sağlık için olmazsa olmazdır.”
Dan Barker
Geri Bildirim Gönder