Puan Ver
-1
Puan Ver

Bu videonun açıklaması nedir videodaki kişi geceleri oyuncak bebeklerden elektromanyetik dalgalar yayıldığını ifade ediyor bilimselmidir?

Ben pek inandırıcı bulmadım bilimsel olarak nedir çağrı abi bakarsan sevinirim

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Saçma sapan videolar hazırlayıp tıklama tuzağı ile takipçi kasma çabası. Bu olayın bilimsel hiçbir gerçeği bulunmamakta eğer birazcık bilim öğrenselerdi böyle saçma şeylere inanmazlardı. Videonun 9 bin beğeni alması da oldukça üzücü bir gerçek. Bu videoyu izleyip beğenen 9 bin insan var. Bu insanlar şeytanların elektromanyetik dalgalar saçtığını ve bir cihaz ile şeytanın nerede olduğunu kestirebileceğimize inanıyorlar!

İşin komik ve bir o kadar da üzücü yanı "evinize Kuran alın o zaman şeytan gider" tarzında yorumların yapılması. Bilimsel hiçbir gerçeği yok ve inanın şeytanlar elektromanyetik dalgalar saçıyor ise Kuran buna hiçbir şekilde müdahale edemez. Çünkü Kuran elektromanyetik dalgalar saçmıyor!

Eğer bilimden uzaklaşırsak böyle videolar türemeye devam edecektir. Ne de olsa iyi para kazandırıyor.

Favorilerime Ekle
3

Evet oyuncak bebeklerin içine şeytan kaçabilir. Şeytanlar da bilindiği gibi elektromanyetik dalgalar sacarlar. Ne mutlu bize ki bilim dünyasının her gelişmesinden geri olan ülkemizde böyle yayınlar yapan insanlar var. Onlarda olmasa 8 yaşındaki çocukların psikolojik sağlığını kim bozacak?

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yeni bir fikre sahip olmak, bir iğne üzerine oturmak gibidir: Ayağa fırlayıp bir şeyler yapmanıza sebep olmalıdır.”
E. L. Simpson
Geri Bildirim Gönder