Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Bu örümcek zehirli midir?

Merhabalar, yaşadığım yazlık evde bahçede bu örümceği buldum. Örümceklerden bir nebze rahatsız olduğumdan çok yakından çekemedim ancak aşağı yukarı fikir verebilirler. Url’de fotoğraflar mevcut. Hatay/arsuz bölgesinde yaşıyorum. Teşekkürler.

1
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
1 Cevap

Çok fazla bilgim yok ama biraz araştıma yaptıktan sonra "Argiope" cinsine ait olabileceğini düşünüyorum. Aşağıya bulabildiğim linkleri koydum.

Ama kısaca cevap vermek gerekirse zehirliler ancak zehirleri insanlarda ciddi tıbbi bir sorun oluşturmaz

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. evrim ağacı aynısı değil ama aynı familya olduğu için koyuyorum.
  2. İbrahim Sargın sanırım bu aynı örümcek
  3. Planet Doc Full Documentaries ingilizce bir belgesel kesiti
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yasa, düzendir. İyi yasa, iyi düzen demektir.”
Aristoteles
Geri Bildirim Gönder