Puan Ver
0
Puan Ver

Bir kişiyi görünce cinsiyetini nasıl anlarız?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bakarak cinsiyet anlayamazsınki, mesela trans bir erkek bir kadın gibi giyinebilir bunu anlayamazsın.En fazla yüz hatlarına bakarsın keskin bir yüz hattı varsa %90 o kişi erkektir.Kıyafetleri cinsiyetleştirmenin bir anlamı yok bir erkek pembe bir etek'de giyebilir, bir kadın takım elbise de, vücuduna bakarak anlama yane.Örneğin göğüsleri çok çıkık bu kadındır sonucunada varma belki o kişi testisleri alınmış haliyle östrojeni fazla salgılamış bir erkek'de olabilir.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Wikipedia Transseksüellik
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Okumak hepimizi göçmen yapar: Hepimizi evimizden uzaklaştırır; ancak aynı zamanda hepimize, her yerde evler bulur.”
Jean Rhys
Geri Bildirim Gönder