Puan Ver
-3
Puan Ver

Bir insan kaç adet muz yerse ölür?

1
Anonim -3
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Muzların içinde KCl tuzu bakımından zengindir. KCl tuzunun kütlesinin R si K+ (potasyum) geri kalan H'i ise Cl- (klor) iyonlarıdır. Bir muzda ise yaklaşık 867mg KCl tuzu bulunur. Buna göre bir muzda yaklaşık 451 mg K+ iyonu bulunur. İnsanlarda 195,000mg K+ tuzu ölümcüldür. Basit bir matematik işlemiyle;

195,000  / 451 = 432

Yaklaşık 432 muzu tek oturuşta yemek sizi öldürür.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Cehalet ne zaman bir görüş haline geldi?”
Scott Adams
Geri Bildirim Gönder