Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Bir gezegende aynı anda iki tür bilinç kazanıp, birbirlerini yok etmeden evrimleşmeye, şuan içinde bulunduzuğumuz teknoloji düzeyi ve üstüne ulaşana kadar beraber yaşayabilir mi?

Yani bir gezegende illa bir tane mi türün baskın olarak bilinç kazanmasi gerek, bilinç kazanan türün diğerlerini domine etmesi hep olan ve ya olmasi gereken bir durum mu?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

soruya bir de diğer açıdan bakalım derim;

bazı konularda kendisini zayıf bulan canlılar, neden bu konularda kendisinden daha üstün gördükleri diğer canlılara yakın durmaya hatta onların himayesine girmeye çalışırlar ?

yani aslından sizin sorunuzda geçen "bazı canlıların diğerlerini domine etmesi" durumu sadece birisinin baskın olmayı istemesinden ibaret değildir, diğerlerinin çekinikliği de en az onun kadar etkilidir.

peki neden böyle ? diyecek olursak; bir sürü etken arasından en önemlisinin Zeka olduğunu düşünenler var.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Halkın ekmeği ve sığınağı olması yetmez, kitapları da olmalıdır. Zihni açlıktan ölen birinin karnının dolu olmasının pek bir değeri yoktur.”
Mark Twain
Geri Bildirim Gönder